Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 236 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Polecam książke "Góry - Wolność i Przygoda" - wydawnictwo GALAKTYKA.

piątek, 28 marca 2008 8:24
Wydawnictwo Galaktyka poinformowało, że w związku z wieloma pytaniami o tytuł "Góry - Wolność i Przygoda", którego nakład został wyczerpany, postanowiło przygotować dodruk tej książki.

Książka ukaże się w pod koniec marca, już dziś można składać zamówienia.

Ponad 500 000 sprzedanych egz. na całym świecie. Znakomity podręcznik "górskiej roboty".

Znakomita książka. Połączenie profesjonalizmu i skutecznej dydaktyki. Dla początkujących i zaawansowanych. Polecam nie tylko tym, którzy wchodzą w surowy świat alpinizmu, ale i tym, którzy zechcą odświeżyć sobie wiedzę zdobytą na kursach przed laty. Doskonałe tłumaczenie. Gorąco polecam.
Piotr Pustelnik

Książka ta została napisana z myślą zarówno o początkujących, jak i zaawansowanych miłośnikach turystyki pieszej i sportów górskich.
Niesie całe bogactwo informacji dla wspinaczy i turystów na wszystkich poziomach zaawansowania - od nowicjusza do eksperta.
Prezentuje ona połączoną wiedzę wielu ludzi gór, którzy zwiedzili większość najważniejszych masywów górskich świata.

Źródło: 

AddThis Social Bookmark Button

AddThis Feed Button
zapraszam do subskrybcji mego bloga..
Podziel się
oceń
0
0

Comments / komentarze (1) | Leave a Reply / Dodaj komentarz

XVI FINAŁ WOŚP - podsumowanie.

czwartek, 13 marca 2008 21:10
XVI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZAKOŃCZONY!

Zebraliśmy 32 147 538, 63 PLN

Czy świat może być piękny w zimę bez zimy? Czy świat w czasie srogich, zimowych miesięcy może być pełen radości, pełen ludzkiej przyjaźni i wzajemnej życzliwości? Czy świat może być pełen zwariowanych pomysłów, a zarazem logicznego, mądrego, oraz wartościowego działania, kiedy pogodowe zawieruchy za oknem, kiedy ciepłe kurtki i ciepłe czapki na głowach?

Gdy gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy okazuje się, że ten skołatany, pełen niepokojów, szalony świat staje się przyjazny, wokół pełno dobrych uniesień i wspaniałych obrazów, które długo potem pamiętamy.

Zagraliśmy po raz szesnasty, tym razem wędrując po całej Polsce, przemieszczając się podniebnymi szlakami znad morza niemal do samego podnóża Tatr, aby na końcu wylądować w Warszawie. To pierwszy Finał, w którym zagrały dwie najważniejsze telewizje – TVP i TVN. To pierwszy Finał z niesamowitą ilością sztabów(ponad półtora tysiąca!), które pośród słonecznej niedzieli zebrały tak dużą i znowu rekordową sumę pieniędzy. To wszystko nazwaliśmy „Finałem z głową”, który z jednej strony stał się zwieńczeniem szesnastu lat bardzo logicznego grania, a z drugiej strony ma bardzo konkretnie wspomóc leczenie dzieci ze schorzenia laryngologicznymi. A pamiętajmy, że do tej pory zajmujemy się już leczeniem wzroku, słuchu i bezdechu u noworodków.

<object align="right" height="284" width="340"> <param value="http://www.youtube.com/v/NnciTHFVP8M" name="movie"> <param value="transparent" name="wmode"><embed mediawrapchecked="true" src="http://www.youtube.com/v/NnciTHFVP8M" wmode="transparent" type="application/x-shockwave-flash" height="284" width="340"></object> Finał z głową podsumowywał 16 lat fantastycznych osiągnięć Fundacji WOŚP w postaci ogromnej ilość sprzętu medycznego, który pracuje na każdym oddziale dziecięcym w Polsce. Było to także podsumowanie kilku lat konsekwentnego prowadzenia naszych programów medycznych, edukacyjnych, promowania najnowocześniejszej medycyny. Finał to także – i to jest chyba najważniejsze – 16 lat niezwykłego, narodowego pospolitego ruszenia. To nie jest jednak jedynie jednorazowy zryw, to codzienna, trwała działalność, do której Polacy mają ogromne zaufanie. A my nie musimy obiecywać, że tego zaufania nie zawiedziemy. My w ten sposób działamy od samego początku i tak grać będziemy do końca świata i jeden dzień dłużej.

Pieniądze zbierało 120 tysięcy wolontariuszy, zagrało 1500 sztabów i imprez zamkniętych, w tym 34 za granicą. Wg naszych obliczeń przeciętny wiek wolontariusza wynosił 16 lat. Oznacza to, że Orkiestra jest młoda duchem, siłą i energią. Po raz pierwszy ankieta dla wolontariusza zawierała także konkurs dotyczący wiedzy o działaniach Fundacji i zasadach udzielania pierwszej pomocy. Otrzymaliśmy ponad 50 tysięcy prawidłowo wypełnionych ankiet, które były także często tematem zajęć w szkołach. Spośród wszystkich nadesłanych odpowiedzi wylosujemy 5 zestawów do odbioru Telewizji „n”.

Finał, transmitowany w TVP i TVN, odnotował rekordową oglądalność, mimo masowego uczestnictwa Polaków we wszystkich odbywających się tego dnia imprezach. Wg danych przesłanych nam przez TVP, blisko milion widzów więcej obejrzało finałową transmisję, niż miało to miejsce w roku poprzednim. Telewizja TVN w Studio Złote Tarasy gościła zaproszonych na Finał ekspertów medycznych – lekarzy z Polski i wielu krajów na świecie. Wśród widzów obserwujących realizację Finału na miejscu, w Złotych Tarasach, dwa razy przeprowadziliśmy ankietę. W momencie startu programu tylko 11% respondentów (pytanie skierowane do około 200 osób) zadeklarowało, że zna problemy dotyczące cukrzycy i objawy jakimi charakteryzuje się ta choroba. Pod koniec programu aż 67% respondentów deklarowało, że ich wiedza w tym zakresie została gruntownie poszerzona.

Po raz pierwszy dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, portom lotniczym w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie, oraz wszystkim firmom handlingowym obsługującym te porty, mogliśmy przemieszczać się na tle polskiego nieba. W sumie pokonaliśmy w powietrzu 1600 kilometrów.

Wróciły złote serduszka! Licytowaliśmy 300 sztuk, numer 1 trafił do licytującego, który zadeklarował najwyższą kwotę 312 tysięcy złotych. Licytowano także 100 złotych kart telefonicznych, które po raz pierwszy były ozdobione cyrkoniami, a nadrukowane na nich serduszko wykonane było ze szczerego złota. Numer 1 trafił do osoby, która zadeklarowała 55 tysięcy złotych.

Rekordowym wynikiem zakończyła się także akcja charytatywnych aukcji internetowych przygotowana przez Allegro.pl. Zebraliśmy w ten sposób dodatkowo ok. 1,3 mln złotych.

XVI Finał nie tylko bawił, nie tylko czynił nasz kraj tego dnia najbardziej kolorowym, pełnym żaru i radości miejscem na świecie, ale także przekazał ogromną ilość bardzo potrzebnych i ważnych informacji. Chociażby na temat zasad przydzielania pomp insulinowych dla dzieci, czy na temat naszych, polskich osiągnięć na tle światowej medycyny. To bardzo ważne – Polacy widzą, że ich wysiłek po prostu się opłaca.

ZA PIENIĄDZE ZEBRANE PODCZAS FINAŁU:

Kupimy nowoczesny sprzęt medyczny, w głównej mierze dla dziecięcych oddziałów laryngologicznych

oraz nadal będziemy finansować prowadzone przez naszą Fundację programy medyczne i program edukacyjny:

  • Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków – badamy wszystkie rodzące się w Polsce dzieci, jest to najlepszy wynik na świecie.
  • Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddychania u Noworodków „Infant Flow” – wszystkie oddziały intensywnej terapii mają najnowocześniejszy sprzęt do wspomagania oddychania u noworodków. Fundacja kupi więcej urządzeń, ale już teraz mamy najlepsze wyniki w Europie w ratowaniu życia zagrożonego noworodka.
  • Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaka – w całej Polsce uruchomiliśmy centra leczenia wzroku wcześniaków. Fundacja nadal będzie unowocześniała te ośrodki.
  • Ogólnopolski Program Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą – dzięki naszym zakupom Polska posiada największą ilość indywidualnych pomp insulinowych dla dzieci.
  • Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” – nauczyliśmy już pół miliona dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy i chcemy nauczyć kolejne pół miliona.

Fundusze, które otrzymujemy w ramach 1% podatku za rok 2007 przekazujemy w całości na realizację Programu Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą, w tym na prowadzenie akcji „Policz się z cukrzycą”. Dzięki naszej Fundacji Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym stosuje się powszechnie osobiste pompy insulinowe już u najmłodszych diabetyków. Osiągnięcia polskich lekarzy – diabetologów w tym zakresie są już dziś uznawane na całym świecie. Cukrzyca staje się natomiast jednym z największych problemów zdrowotnych, w samej tylko Polsce ponad 2 mln osób cierpi na tę chorobę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Orkiestrę, którzy byli razem z nami i którzy wspierają nas na co dzień. Kłaniamy się w pas personelowi medycznemu i lekarzom w całej Polsce, realizującym nasze programy medyczne i pracujących na sprzęcie zakupionym przez WOŚP. Po raz kolejny możemy być z siebie dumni i po raz kolejny możemy światu pokazać, że potrafimy czynić rzeczy największe z największych.


tak wspaniale wszyscy się bawili...

delicious/delicious/DiggFurlMr WongNetscapenetvouzPlugIMredditSlashdotSquidooStumbleuponTechnoratiYahoo My WebBackflipBlinkBitsBlinklistBlogMarksBuddyMarksCiteUlikeDiigodzoneFeedmarkerFeed me linksGive a LinkgraveehyperlinkomaticigooikinjaLilistoLinkagogocooltechLinkrollLook LaterMagnoliaMapleNewsvineRaw SugarrojoScuttleSegnaloShadowsSimpySphinnSpurltagtoogaTailrankunalogWinkwistszurpyb

AddThis Social Bookmark Button

AddThis Feed Button
zapraszam do subskrybcji mego bloga..


Podziel się
oceń
0
0

Comments / komentarze (2) | Leave a Reply / Dodaj komentarz

New site about Mt. Everest. Nowa strona o Mt Everest. /Version english and polish/

czwartek, 06 marca 2008 18:03

I Recommend …

oryginal post : http://himalman.wordpress.com/

New site about Himalaya. This site use Structure theme by Justin Tadlock.


everestbyclimbers440.jpg
http://everestbyclimbers.eu/

Zapraszam na nową strone o Mt Ewerest.
Prezentowana strona jest ciekawa z 3 powodów. Pierwszy i oczywisty bo jest o Mt. Everest i Wysikich Górach, a to samo z siebie wydaje sie być interesujące.
Po drugie daje wspaniałe mozliwości prezentacyjne różnych ciekawych materiałów , co nie zawsze jest mozliwe w kontekscie usług internetowych dostarczanuch przez polskie serwisy bezpłatne, niemal do legendy urasta jak UBOGI jest w funkcjonalność serwis onet.pl mieniacy sie najwiekszym w Polsce /nie da sie zainstalowac żadnych widget'ów ani np serwisów online opartych na javie czy czytnika RSS/. Ostatnio organizowany konkurs na blog roku kolejny raz pokazał słabości onetuowego serwisu w porównaniu z tak dobrym konkursem jak blogger's choice awards, logo i link w prawej kolumnie. Nie na biadoleniu jednak chcę opierać ten post, a raczej na pokazywaniu super rozwiazań dostepnych dla wszystkich za FREE !
Jak zwykle nowości takie początki mają w USA kolebce internetu i chyba też jednocześnie najważniejszego konsumenta usług internetowych. Takie postawienie sprawy powoduje, że własnie w USA tzw. "zwykły zjadacz chleba" ma do swej dyspozycji takie wsapaniałośći jak dziesiatki bezpłatnych serisów na wysokim poziomie np. serwis Wordpress /swiatowy zaseg i mutacje w dziesiątkach języków a w tym i polskim/ oraz takich oddanych ludzi internetu jak twórca strony Structure theme czyli Justin Tadlock. celowo podaje link do autora oprogramowania bo naprawde warto zainteresować sie tak pięknie zrobiona strona www, którą można dostać za darmo !!! .. i to jest ten trzeci powód prezentacj.
Mam nadzieje , ze Justin bedzie miał wielu chętnych z Polski i że polscy bogowicze docenią prace autora, na marginesie dodam, że przygotowywana jest polska lokalizacja oprogramowania, ale nawet ta angielka jest bardzo prosta, instalacja jest intuicyjana i nie ma z nią kłopotów.
Naprawde polecam gorąco bo warto...


delicious/delicious/DiggFurlMr WongNetscapenetvouzPlugIMredditSlashdotSquidooStumbleuponTechnoratiYahoo My WebBackflipBlinkBitsBlinklistBlogMarksBuddyMarksCiteUlikeDiigodzoneFeedmarkerFeed me linksGive a LinkgraveehyperlinkomaticigooikinjaLilistoLinkagogocooltechLinkrollLook LaterMagnoliaMapleNewsvineRaw SugarrojoScuttleSegnaloShadowsSimpySphinnSpurltagtoogaTailrankunalogWinkwistszurpyb

AddThis Social Bookmark Button

AddThis Feed Button
zapraszam do subskrybcji mego bloga..Podziel się
oceń
0
0

Comments / komentarze (0) | Leave a Reply / Dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.Ciekawe strony

Kwartalnik turystyczny-W górach

pamir

Szkoła wspinaniaPrzewodnik po górach


poniedziałek, 22 stycznia 2018

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

O moim bloogu

Great tops for everyone! Motto of my life -my destination - Everest, come and visit my adventure world:) Everest to blog o wyprawie na dach świta o marzeniu, o zdobywcach, himalaistach, wyprawach, tr...

more / wiecej...

Great tops for everyone! Motto of my life -my destination - Everest, come and visit my adventure world:) Everest to blog o wyprawie na dach świta o marzeniu, o zdobywcach, himalaistach, wyprawach, trekkingu, podróżach na koniec świata..

schowaj...

hidentity.orgLocations of visitors to this page
National Geographic Video Shorts

Everest - Express Widgets


Everest my dream - Express Widgets

Powiadamiacz

Powiadom kumpla o moim serwisie!

powiadom.4free.pl


Ważne daty
Kalendarz imieninblog counter
since 12feb2008 View My Stats


Lubię to

Więcej w serwisach WP

Facet

Pytamy.pl