Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 236 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

XVI FINAŁ WOŚP - podsumowanie.

czwartek, 13 marca 2008 21:10
XVI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZAKOŃCZONY!

Zebraliśmy 32 147 538, 63 PLN

Czy świat może być piękny w zimę bez zimy? Czy świat w czasie srogich, zimowych miesięcy może być pełen radości, pełen ludzkiej przyjaźni i wzajemnej życzliwości? Czy świat może być pełen zwariowanych pomysłów, a zarazem logicznego, mądrego, oraz wartościowego działania, kiedy pogodowe zawieruchy za oknem, kiedy ciepłe kurtki i ciepłe czapki na głowach?

Gdy gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy okazuje się, że ten skołatany, pełen niepokojów, szalony świat staje się przyjazny, wokół pełno dobrych uniesień i wspaniałych obrazów, które długo potem pamiętamy.

Zagraliśmy po raz szesnasty, tym razem wędrując po całej Polsce, przemieszczając się podniebnymi szlakami znad morza niemal do samego podnóża Tatr, aby na końcu wylądować w Warszawie. To pierwszy Finał, w którym zagrały dwie najważniejsze telewizje – TVP i TVN. To pierwszy Finał z niesamowitą ilością sztabów(ponad półtora tysiąca!), które pośród słonecznej niedzieli zebrały tak dużą i znowu rekordową sumę pieniędzy. To wszystko nazwaliśmy „Finałem z głową”, który z jednej strony stał się zwieńczeniem szesnastu lat bardzo logicznego grania, a z drugiej strony ma bardzo konkretnie wspomóc leczenie dzieci ze schorzenia laryngologicznymi. A pamiętajmy, że do tej pory zajmujemy się już leczeniem wzroku, słuchu i bezdechu u noworodków.

<object align="right" height="284" width="340"> <param value="http://www.youtube.com/v/NnciTHFVP8M" name="movie"> <param value="transparent" name="wmode"><embed mediawrapchecked="true" src="http://www.youtube.com/v/NnciTHFVP8M" wmode="transparent" type="application/x-shockwave-flash" height="284" width="340"></object> Finał z głową podsumowywał 16 lat fantastycznych osiągnięć Fundacji WOŚP w postaci ogromnej ilość sprzętu medycznego, który pracuje na każdym oddziale dziecięcym w Polsce. Było to także podsumowanie kilku lat konsekwentnego prowadzenia naszych programów medycznych, edukacyjnych, promowania najnowocześniejszej medycyny. Finał to także – i to jest chyba najważniejsze – 16 lat niezwykłego, narodowego pospolitego ruszenia. To nie jest jednak jedynie jednorazowy zryw, to codzienna, trwała działalność, do której Polacy mają ogromne zaufanie. A my nie musimy obiecywać, że tego zaufania nie zawiedziemy. My w ten sposób działamy od samego początku i tak grać będziemy do końca świata i jeden dzień dłużej.

Pieniądze zbierało 120 tysięcy wolontariuszy, zagrało 1500 sztabów i imprez zamkniętych, w tym 34 za granicą. Wg naszych obliczeń przeciętny wiek wolontariusza wynosił 16 lat. Oznacza to, że Orkiestra jest młoda duchem, siłą i energią. Po raz pierwszy ankieta dla wolontariusza zawierała także konkurs dotyczący wiedzy o działaniach Fundacji i zasadach udzielania pierwszej pomocy. Otrzymaliśmy ponad 50 tysięcy prawidłowo wypełnionych ankiet, które były także często tematem zajęć w szkołach. Spośród wszystkich nadesłanych odpowiedzi wylosujemy 5 zestawów do odbioru Telewizji „n”.

Finał, transmitowany w TVP i TVN, odnotował rekordową oglądalność, mimo masowego uczestnictwa Polaków we wszystkich odbywających się tego dnia imprezach. Wg danych przesłanych nam przez TVP, blisko milion widzów więcej obejrzało finałową transmisję, niż miało to miejsce w roku poprzednim. Telewizja TVN w Studio Złote Tarasy gościła zaproszonych na Finał ekspertów medycznych – lekarzy z Polski i wielu krajów na świecie. Wśród widzów obserwujących realizację Finału na miejscu, w Złotych Tarasach, dwa razy przeprowadziliśmy ankietę. W momencie startu programu tylko 11% respondentów (pytanie skierowane do około 200 osób) zadeklarowało, że zna problemy dotyczące cukrzycy i objawy jakimi charakteryzuje się ta choroba. Pod koniec programu aż 67% respondentów deklarowało, że ich wiedza w tym zakresie została gruntownie poszerzona.

Po raz pierwszy dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, portom lotniczym w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie, oraz wszystkim firmom handlingowym obsługującym te porty, mogliśmy przemieszczać się na tle polskiego nieba. W sumie pokonaliśmy w powietrzu 1600 kilometrów.

Wróciły złote serduszka! Licytowaliśmy 300 sztuk, numer 1 trafił do licytującego, który zadeklarował najwyższą kwotę 312 tysięcy złotych. Licytowano także 100 złotych kart telefonicznych, które po raz pierwszy były ozdobione cyrkoniami, a nadrukowane na nich serduszko wykonane było ze szczerego złota. Numer 1 trafił do osoby, która zadeklarowała 55 tysięcy złotych.

Rekordowym wynikiem zakończyła się także akcja charytatywnych aukcji internetowych przygotowana przez Allegro.pl. Zebraliśmy w ten sposób dodatkowo ok. 1,3 mln złotych.

XVI Finał nie tylko bawił, nie tylko czynił nasz kraj tego dnia najbardziej kolorowym, pełnym żaru i radości miejscem na świecie, ale także przekazał ogromną ilość bardzo potrzebnych i ważnych informacji. Chociażby na temat zasad przydzielania pomp insulinowych dla dzieci, czy na temat naszych, polskich osiągnięć na tle światowej medycyny. To bardzo ważne – Polacy widzą, że ich wysiłek po prostu się opłaca.

ZA PIENIĄDZE ZEBRANE PODCZAS FINAŁU:

Kupimy nowoczesny sprzęt medyczny, w głównej mierze dla dziecięcych oddziałów laryngologicznych

oraz nadal będziemy finansować prowadzone przez naszą Fundację programy medyczne i program edukacyjny:

  • Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków – badamy wszystkie rodzące się w Polsce dzieci, jest to najlepszy wynik na świecie.
  • Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddychania u Noworodków „Infant Flow” – wszystkie oddziały intensywnej terapii mają najnowocześniejszy sprzęt do wspomagania oddychania u noworodków. Fundacja kupi więcej urządzeń, ale już teraz mamy najlepsze wyniki w Europie w ratowaniu życia zagrożonego noworodka.
  • Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaka – w całej Polsce uruchomiliśmy centra leczenia wzroku wcześniaków. Fundacja nadal będzie unowocześniała te ośrodki.
  • Ogólnopolski Program Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą – dzięki naszym zakupom Polska posiada największą ilość indywidualnych pomp insulinowych dla dzieci.
  • Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” – nauczyliśmy już pół miliona dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy i chcemy nauczyć kolejne pół miliona.

Fundusze, które otrzymujemy w ramach 1% podatku za rok 2007 przekazujemy w całości na realizację Programu Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą, w tym na prowadzenie akcji „Policz się z cukrzycą”. Dzięki naszej Fundacji Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym stosuje się powszechnie osobiste pompy insulinowe już u najmłodszych diabetyków. Osiągnięcia polskich lekarzy – diabetologów w tym zakresie są już dziś uznawane na całym świecie. Cukrzyca staje się natomiast jednym z największych problemów zdrowotnych, w samej tylko Polsce ponad 2 mln osób cierpi na tę chorobę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Orkiestrę, którzy byli razem z nami i którzy wspierają nas na co dzień. Kłaniamy się w pas personelowi medycznemu i lekarzom w całej Polsce, realizującym nasze programy medyczne i pracujących na sprzęcie zakupionym przez WOŚP. Po raz kolejny możemy być z siebie dumni i po raz kolejny możemy światu pokazać, że potrafimy czynić rzeczy największe z największych.


tak wspaniale wszyscy się bawili...

delicious/delicious/DiggFurlMr WongNetscapenetvouzPlugIMredditSlashdotSquidooStumbleuponTechnoratiYahoo My WebBackflipBlinkBitsBlinklistBlogMarksBuddyMarksCiteUlikeDiigodzoneFeedmarkerFeed me linksGive a LinkgraveehyperlinkomaticigooikinjaLilistoLinkagogocooltechLinkrollLook LaterMagnoliaMapleNewsvineRaw SugarrojoScuttleSegnaloShadowsSimpySphinnSpurltagtoogaTailrankunalogWinkwistszurpyb

AddThis Social Bookmark Button

AddThis Feed Button
zapraszam do subskrybcji mego bloga..


Podziel się
oceń
0
0

Comments / komentarze (2) | Leave a Reply / Dodaj komentarz

Nagrody ORZEŁ KW 2007 rozdane!

środa, 27 lutego 2008 13:05
Podczas Walnego Zebrania KW Warszawa ogłoszono zdobywców klubowej prestiżowej nagrody ORZEŁ KW za rok 2007. Klubowicze osiągnęli wiele sukcesów w 2007 roku i wybór nie był prosty.

Nagrodę dostali:

GÓRY: Kinga Baranowska
SKAŁY: Kuba Ziółkowski

GRATULUJEMY!


Nominowali byli:

GÓRY:
1. Kinga Baranowska za wejście na Nangę Parbat i próbę na Dhaulagiri
2. Grzesiek Sokołowski za przejście Filara Freney Mt. Blanc
3. Dawid i Eliza za drogi w Meksyku i nową drogę na klifie Thumbnail na Grenlandii
4. Piotrek Morawski za Nangę Parbat i próbę na K2
5. Jurek Natkański za wejście na Broad Peak.
6. Paweł Karczmarczyk za kolejny wspaniały sezon w Kaukazie, w tym za pokonanie lewego filara pd. ściany Dych Tau 5204 m drogą 5A.

SKAŁY
1. Kuba Ziółkowski za udane występy w Pucharze Polski
2. Tadeusz Kieniewicz za przejścia RP


Kinga Baranowska - Źródło: www.kw.warszawa.pl Nagroda ORZEŁ KW w poprzednich latach.

Źródło: www.kw.warszawa.pl 


delicious/delicious/DiggFurlMr WongNetscapenetvouzPlugIMredditSlashdotSquidooStumbleuponTechnoratiYahoo My WebBackflipBlinkBitsBlinklistBlogMarksBuddyMarksCiteUlikeDiigodzoneFeedmarkerFeed me linksGive a LinkgraveehyperlinkomaticigooikinjaLilistoLinkagogocooltechLinkrollLook LaterMagnoliaMapleNewsvineRaw SugarrojoScuttleSegnaloShadowsSimpySphinnSpurltagtoogaTailrankunalogWinkwistszurpyb

AddThis Social Bookmark Button

AddThis Feed Button
zapraszam do subskrybcji mego bloga..
Podziel się
oceń
0
0

Comments / komentarze (0) | Leave a Reply / Dodaj komentarz

Polish Bloggers Choice Award - Voting. Blog Roku 2007 - głosowanie na blogi o Mt. Everest. /Version polish and english/

środa, 16 stycznia 2008 17:37

Polish Bloggers Choice Award - Blog Roku 2007.

Oficial site : Blog Roku 2007

New edition of Blog Roku 2007. The jury is accepying now nominations for all polish blogger’s even that living out of Poland, like Przemek from Australia which has a blog : http://melbourne.blog.onet.pl/. The oficial site “Blog roku 2007″ include many categories. I wanna invite you to visit at the Polish Blogger’s Choice Awards site , the most popular user-generated blog voting site on Poland. I hope that my readers will vote on my blog.

Voting for bloggers choice awards “Blog Roku 2007″

started at 15 th JANUARY, 2008.

To vote on my blog everest.bloog.pl send sms D00024 on 71222

If you wont vote on my another blogs please send :

blog Himalman’s Weblog send sms D00014 on 71222

blog everestmydream.blogspot.com sms D00017 on 71222

* sms price - 30 cent.

To send sms you must have sim card one of this : ERA , Heyah, Plus, SimPlus, Orange, Play.

The money from sms will go to charity - Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych.

II etap Konkursu – głosowanie – kwalifikacja do oceny / - zobacz : **fragmenty regulaminu.. /

W I etapie konkursu było zgłaszanie blogów.

Wszystkie zgłoszone blogi przejdą do II etapu Konkursu / Regulamin /.

II etap będzie on polegać na głosowaniu SMS.

W jego efekcie do kolejnego etapu Konkursu – oceny przez Internautów i Kapitułę konkursu - przejdą blogi, które otrzymają największą liczbę głosów.

Etap II trwa - od 15.01.2008 od godz. 12.00 do 29.01.2008 do godz. 12.00

Koszt SMS –owego głosu, zarówno w II jak i w i III etapie Konkursu, to 1,22 brutto ( 1 zł + 22% VAT ) / Regulamin /.

Jak przebiega głosowanie ?

- wybieramy blog , na który chcemy głosować

- każdy blog ma swój kod

np. blog Himalman’s Weblog ma kod : D00014

- kod bloga należy wysłać sms.em na numer : 71222

/jedna z zasad głosowania mówi, że z jednego numeru telefonu można oddać po jednym głosie na dany blog/.

Przykład :

* wpisz sms o treści : D00014 i wyślij go na numer : 71222

Jak głosuje osoba poza Polską ? /wyjaśnienie Redakcja blogroku.pl /

Osoby mieszkające poza Polską mogą głosować w Konkursie tylko wówczas, jeżeli posiadają telefon któregoś z polskich operatorów.

Wówczas głosują dokładnie tak samo jak osoby mieszkające w Polsce.

Jeżeli zaś osoby te nie posiadają telefonu któregoś z polskich operatorów, to niestety nie mogą brać udziału w głosowaniu.

katarzyna Partyka - Redakcja blogroku.pl

Blogi o Mt. Everest maja nastepujące kody :

1. blog Himalman’s Weblog w konkursie Blog roku 2007 w kategorii tematycznej Podróże i szeroki świat ma oznaczenie kodowe : Numer bloga to kod - D00014

2. blog everestmydream.blogspot.com w konkursie Blog roku 2007 w kategorii tematycznej Podróże i szeroki świat ma oznaczenie kodowe : Numer bloga to kod - D00017

3. blog everest.bloog.pl w konkursie Blog roku 2007 w kategorii tematycznej Podróże i szeroki świat ma oznaczenie kodowe : Numer bloga to kod - D00024

Już czas na głosowanie , zachęcam do oddawania głosów na blogi o Mt Everest :

Serdecznie zapraszam do zabawy w głosowanie :

Strona konkursu kliknij na : Blog Roku 2007

Przedstawiam blogi o Mt Everest biorące udział w kolejnej edycji konkursu Blog Roku 2007. Przypomnę , że tym razem , po raz pierwszy konkurs jest otwarty dla wszystkich polskich blogerów. Zapraszam do zobaczenia blogów konkursowych.
Zgłoszenia na : Blog Roku 2007

1. Great tops for everyone!… my new blog on WordPress.com / Version polish and english / A blog about : Mt. Everest, Everest History, Everest Firsts, famous climbers, expeditions on 8000m peaks, equipment, events on Himalaya…

2. Great tops for everyone! …my destination -Everest ; many interesting informations, photos and movies about Everest - new blog on blogger.com /Version polish and english/

3. Great tops for everyone!… Motto of my life… my destination - Everest , come and visit my adventure world :) /Version polish and english/
Everest to blog o wyprawie na dach świta o marzeniu .. o zdobywcach, himalaistach, wyprawach, trekkingu, podróżach na koniec świata..

** REGULAMIN KONKURSU „Blog Roku 2007” /fragmenty/…
1. Głosowanie – klasyfikacja do oceny

1.1. W dniu 15.01.2008 o godzinie 12.00 rozpocznie się II etap Konkursu - głosowanie - klasyfikacja do oceny. Zakończy się on 29.01.2008 o godzinie 12.00

1.2. Wszystkie blogi zgłoszone do udziału w Konkursie zostaną poddane głosowaniu - kwalifikacji do oceny.

1.3 Każdy blogów biorących udział w Konkursie otrzyma unikalny numer przyznany po pozytywnej weryfikacji i przesłany w mailu potwierdzającym ją. Numer ten składać się będzie z litery – symbolu kategorii (A – J) oraz ciągu 1 – 5 cyfr odpowiadającemu kolejności potwierdzonego zgłoszenia bloga do Konkursu w wybranej kategorii. Numer ten będzie on również wyświetlany na stronach serwisu Konkursowego obok adresu bloga.

1.4 Głosowanie będzie polegać na wysłaniu SMS na numer, który zostanie podany do wiadomości w momencie rozpoczęciu tego etapu Konkursu. W treści SMS konieczne będzie podanie unikalnego numeru bloga, na który oddawany będzie głos.

1.5 W głosowaniu może wziąć udział dowolna osoba, przy zastosowaniu zasady, że z jednego numeru telefonu można oddać po jednym głosie na dany blog.

1.5.1 Po oddaniu głosu na dany blog, z danego numeru telefonu nie można zagłosować ponownie na ten sam blog.

1.5.2 Po oddaniu głosu na dany blog z danego numeru telefonu, możliwe jest oddanie z wykorzystaniem tego numeru telefonu, głosu na inne blogi.

1.6 W efekcie tego głosowania do kolejnego etapu Konkursu – oceny przez Internautów i Kapitułę Konkursu - przejdą blogi, które otrzymają największą liczbę głosów. W każdej z kategorii powstanie lista takich 25 blogów.
…..
3. Ilość otrzymanych głosów będzie wyświetlana w serwisie http://blogroku.pl, obok adresu bloga. Rankingi blogów w poszczególnych kategoriach tematycznych będą przedstawiane, zarówno w II, jak i III etapie Konkursu. Aktualizacja rankingów będzie realizowana w myśl zasad :

* top 25 blogów dla każdej z kategorii aktualizowane będzie raz na 1 godzinę
* wszystkie blogi - aktualizacja liczby oddanych głosów będzie następowała 2 razy w ciągu 24 godzin.

4. Koszt SMS –owego głosu, zarówno w II jak i w i III etapie Konkursu, to 1,22 brutto ( 1 zł + 22% VAT ).
cały regulamin : Regulamin

Wszystkim , którzy zagłosują na moje blogi z góry dziękuję.

 


Podziel się
oceń
0
1

Comments / komentarze (634) | Leave a Reply / Dodaj komentarz

16 th Final - The Great Orchestra of Christmas Charity - photo gallery. /Version polish and english/

poniedziałek, 14 stycznia 2008 13:25
I would like to invite you on viewing of new photo gallery which pictures :
16 th final - The Great Orchestra of Christmas Charity
1. Part 1 - 9.00 - 12.00

2. Part 2 - 12.00 - 13.00

3. Part 3 - 13.00 - 14.00

4. Part 4 - 14.00 - 16.00

5. Part 5 - 16.00 - 17.00

6. Part 6 - 17.00 - 18.00

7. Part 7 - 18.00 - 19.00

8. Part 8 - 19.00 - 21.00

9. Part 9 - 21.00 - 22.00

... take a look at my new photo gallery which pictures : This year on January 13, we will be holding a 16th Finale in Kraków , Poland.

link :
16 th Final - The Great Orchestra of Christmas Charity

On January 13, 2008 the GOCC is all around the World :

1. himalman.wordpress.com/2008/01/10/the-great-orchestra-of-christmas-charity-...

2. himalman.wordpress.com/2008/01/11/the-great-orchestra-of-christmas-charity-...

3. himalman.wordpress.com/2008/01/12/the-great-orchestra-of-christmas-charity-...


The Great Orchestra of Christmas Charity

Hot news at 12.00 - 30.121.340 PLN
16 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zapraszam do zobaczenia galeri zdjęć z 16 finału WOŚP :
1. Part 1 - 9.00 - 12.00

2. Part 2 - 12.00 - 13.00

3. Part 3 - 13.00 - 14.00

4. Part 4 - 14.00 - 16.00

5. Part 5 - 16.00 - 17.00

6. Part 6 - 17.00 - 18.00

7. Part 7 - 18.00 - 19.00

8. Part 8 - 19.00 - 21.00

9. Part 9 - 21.00 - 22.00

... zobacz także galerię na mojej stronie : 16 Finał w Krakowie , Poland.

link :
16 th Final - The Great Orchestra of Christmas Charity

zapraszam na relacje ze śwaita z obchodów : 16 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
On January 13, 2008 the GOCC is all around the World.

1. himalman.wordpress.com/2008/01/10/the-great-orchestra-of-christmas-charity-...

2. himalman.wordpress.com/2008/01/11/the-great-orchestra-of-christmas-charity-...

3. himalman.wordpress.com/2008/01/12/the-great-orchestra-of-christmas-charity-...

aukcje dla WOŚP , czyli portal allegro.pl gra dla WOŚP , aby to zobaczyć wystarczy kliknąć na logo poniżej i już....


pokazuje wielka aukcje online na allegro.pl , gdzie można coś kupic lub sprzedac , a wszystko na rzecz WOŚP ..

.. aukcje nadal trwają - ZAPRASZAM !!!!

ciekawostki :
1. było ponad 420 tysięcy sms.ow - co dało ponad 3 mil PLN
2. przysłano już PIERWSZE sprawozdanie, a tym Pierwszym sztabem jest :

Sztab WOŚP Mississauga Ontario Kanada

2008-01-14 15:04:00
Właśnie dostaliśmy wiadomość, że ośmiogodzinny koncert, który odbył się w Polskim Centrum Kultury w Mississauga zwieńczony został ogromnym sukcesem. Z tego co wiemy, transmisję internetową (stacja Panorama10) oglądali ludzie na całym świecie. Relacja trwała non-stop i zobaczono ją między innymi w Nowej Zelandii, Niemczech i Polsce!
Sztab zebrał 21 578.93 CAN $

 W mailu, który został przysłany do Fundacji czytamy:
Kochani, zmęczenie to nic w porównaniu z radością. Przez całe 8 godzin sala dosłownie pękała w szwach. Sześć wielkich garów grochówki poszło błyskawicznie.

Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne Wasze relacje!

Ostateczne rozliczenie 16 finału nastapi na koniec lutego 2008

* żródł
o : Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy


Podziel się
oceń
0
0

Comments / komentarze (0) | Leave a Reply / Dodaj komentarz

Wszyscy graja dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

sobota, 12 stycznia 2008 0:50
Będzie się działo!!!!


Wszyscy grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
XVI finał tuż tuż.. już w niedzielę !!!

Ale wcześniej możesz :
1. odwiedzić strony 16 finału , aby to zrobić wystarczy kliknąć na logo poniżej i już....


Witamy na stronach XVI Finału
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!

znajdziesz tu mnustwo informacji o 16 finale , m.in.:
Na co zbieramy?
Finałowe Nowinki
Koncert główny - program
II Bieg - Policz się z cukrzycą
Sztafeta biegowa Knurów - Warszawa
Materiały do pobrania
Wolontariusze ; Sztaby i Imprezy

2. aukcje dla WOŚP , czyli portal allegro.pl gra dla WOŚP , aby to zobaczyć wystarczy kliknąć na logo poniżej i już....


pokazuje wielka aukcje online na allegro.pl , gdzie można coś kupic lub sprzedac , a wszystko na rzecz WOŚP ..3. akcja Bebo - podaruj serce dla WOŚP , aby to zobaczyć wystarczy kliknąć na logo poniżej i już....


czyli akcje : zbieramy 10 000 serduszek na pompę insulinową dla dzieci4. inne ciekawe informacje znajdziesz klikając na jeden z linków :

przedstawicielstwa 16 finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy na swiacie :


Foreign offices of organizers : XVI Final Great Orchestra of Christmas CharityPodziel się
oceń
0
0

Comments / komentarze (1) | Leave a Reply / Dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.Ciekawe strony

Kwartalnik turystyczny-W górach

pamir

Szkoła wspinaniaPrzewodnik po górach


poniedziałek, 22 stycznia 2018

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

O moim bloogu

Great tops for everyone! Motto of my life -my destination - Everest, come and visit my adventure world:) Everest to blog o wyprawie na dach świta o marzeniu, o zdobywcach, himalaistach, wyprawach, tr...

more / wiecej...

Great tops for everyone! Motto of my life -my destination - Everest, come and visit my adventure world:) Everest to blog o wyprawie na dach świta o marzeniu, o zdobywcach, himalaistach, wyprawach, trekkingu, podróżach na koniec świata..

schowaj...

hidentity.orgLocations of visitors to this page
National Geographic Video Shorts

Everest - Express Widgets


Everest my dream - Express Widgets

Powiadamiacz

Powiadom kumpla o moim serwisie!

powiadom.4free.pl


Ważne daty
Kalendarz imieninblog counter
since 12feb2008 View My Stats


Lubię to

Więcej w serwisach WP

Facet

Pytamy.pl